Usługi dźwigowe w grach i symulatorach

Usługi dźwigowe budzą zainteresowanie u każdego chłopca, który widział kiedykolwiek wielkiego żurawia budowlanego czy dźwig. Czasem zdarza się, że zainteresowanie przeradza się w marzenia, by w przyszłości pracować jako operator dźwigów i żurawi. Niestety nie każdemu dane jest spełnić te plany, ponieważ nie każdy nadaje się do pracy jako dźwigowy. Można jednak skorzystać z coraz bardziej popularnych gier i symulatorów, dzięki którym choć trochę można poczuć się jak operator dźwigu realizujący usługi dźwigowe za pomocą bardzo realnie przedstawionych w grze dźwigów, żurawi, ładowarek teleskopowych czy żurawi wieżowych.

Jeden z niemieckich producentów gier i symulatorów wypuścił niedawno na rynek grę Constructions Simulator 2, w której gracz może korzystać aż z 36 maszyn budowlanych, wzorowanych na maszynach takich producentów jak Liebherr. Gracz ma do dyspozycji dźwigi samochodowe, żurawie samojezdne, ogromne żurawie wieżowe, koparki czy ładowarki teleskopowe.

Misją w grze jest rozbudowa niewielkiej firmy budowlanej oraz zdobycie pozycji lidera w branży nieruchomości w miasteczku, w którym rozgrywa się akcja gry. Aby tego dokonać, bohater gry ma do wykonania mnóstwo zadań budowlanych, takich jak modernizacja mostu kolejowego, budowa nowych dróg, wybudowanie nowych obiektów mieszkalnych czy hal przemysłowych. Do tych prac wykorzystuje się wspomniane żurawie, dźwigi i ładowarki teleskopowe, dzięki którym usługi dźwigowe w grze wyglądają naprawdę realistycznie, a to za sprawą znakomicie odwzorowanego wyglądu autentycznych maszyn i urządzeń.

Oczywiście praca dźwigowego w rzeczywistości niewiele ma wspólnego z zabawą i grą. W realnym życiu każdy operator dźwigów musi być odpowiedzialny, skupiony na swojej pracy, precyzyjny i stawiający bezpieczeństwo na piedestale. Ciekawostką jest to, że wielu prawdziwych operatorów urządzeń dźwigowych i podnośnikowych, pasjonuje się swoją pracą i chętnie pogłębia pasję poświęcając czas na gry i symulatory z dźwigami i żurawiami w roli głównej.

 

usługi dźwigowe